Nagy vihart kavartam, sok véleményt olvastam és még többet nem, több okból is:
– Nem fér bele az időmbe, mert kommentek olvasása helyett, a jobb, szebb jövőmön dolgozom és számotokra is készítem azt az anyagot, amivel csatlakozni tudtok hozzám, ami a konyhapénz okosabb beosztásáról szól. Szerencsére sokaknak feltűnt, hogy a blognak ez a lényege.
– Régi alapszabályom,hogy kerülöm a negatív embereket, akik azt látják, hogy a pohár félig üres…
– Folyamatosan alapvető szövegértési problémába ütközöm. A közoktatásban még rengeteg tenni való van, de az egyik legfontosabb, az értő olvasás megtanítása, most döbbentem rá, hogy valóban az analfabéták országa vagyunk…
Idézek a bemutatkozásból és kiemelek néhány tipikus szövegértési nehézséget:
“Összesen: 171.346 Ft, azaz fejenként 57.115 Ft, tehát hármunknak 3 év múlva kevesebből kell fejenként megélni.
Ezt az összeget csökkentem:
Így marad: 82.846 Ft a rezsire, az élelmiszerre és az egyéb kiadásainkra, ahogy írom, egyre jobban érzem nem lesz ez egy olyan egyszerű történet. A mérő órákat, naponta fogom leolvasni és naponta fogom kifizetnie, a maradék pénzből.
Elsősorban a konyhapénzre óhajtok fókuszálni itt az a célom, hogy napi 1.500 Ft-ból, azaz ebben a hónapban 42.000 Ft-ból megoldjuk az étkezésünket, úgy hogy rendszeresen meleg étel kerüljön az asztalra, és minden nap együnk gyümölcsöt és zöldséget és alkalmanként desszertre is fussa.”
Kommentek:
– Könnyű, hogy nincs hitel, nincs albérleti díj.
– Vajon rezsivel miért nem számol? Nem a kaja drága hanem a fizetnivalók.
– A fűtés, meleg víz, a gáz, víz,villany, közös költség.
– Villany-Fűtés, Víz/csatorna-Gáz-Közös költség? Azt mi a bánatból fizetné valaki?
– Az internet is belefér a napi 1.500.-Ft-ba? Mert úgy könnyű blogot írni, hogy csak a kaját veszem napi 1.500.-Ft-ért, de a többit miből fizeti?
Na jó ennyi a mintának elég is, mert nem visz előre…
Sok helyen kaptam olyan véleményeket is, hogy szégyelljem magam. Kérdezem én, miért? Mert felhívom a figyelmet egy sok családot érintő, megoldandó problémára. Vajon az olvasók tudják-e, hogy mennyit költ egy átlagos család élelmiszerre? Mennyi pénz folyik ki a kezük közül észrevétlenül? Az összes reklám, az impulzus szerű vásárlásra hívja fel a figyelmet, én a tervszerű napi bevásárlásra. Sőt fogok kínálni rá megoldást is.
Szóval miért szégyelljem magam, mert évek alatt, sok-sok munka órával, sok esetben teljesen ingyenes tanítom az arra nyitottakat. Ezekhez az anyagokhoz fér hozzá, bárki teljesen ingyenes. Most még arra sem kell venni a fáradtságot, hogy külön-külön megkeressed, mert egybe összeraktam.
1. Aranyat érő pénzügyi szokások gyűjteménye:
20 pénzügyi szokás, amely közelebb visz a megoldáshoz.
2. A nyár pénzügyi kulcskérdései:
Hogyan készülj a nyárra. Találnak benne ötleteket, azok is akik igazi nyaralást terveznek, és azok is akiknek nincs pénzük, hogy messzi tájakra látogassanak el. Ennek az anyagnak pont most van itt, az ideje, most még lehet tervezni, mert van időnk nyárig.
3. Pénzügyi alapszabályok karácsonyra:
Ez az anyag ebben a pillanatban, nem annyira aktuális, de szeptember környékén jól fog jönni.
4. Pénzügyi babaváró
Ezt az anyagot azoknak a fiataloknak készítettem, akik még a gyermekvállalás előtt vannak, vagy már babát várnak. Érdemes azoknak is elolvasni, akiknek még iskolás korú gyermeke van, mert írok az önsegélyező pénztárakról is, amit ők is ki tudnak használni.
Tanulni nem csak az iskolában és pénzen lehet, hanem ingyenes anyagokból is. Igen mindenkinek több választása van, rossz indulatú kommentet ír vagy tanul attól, aki esetleg előrébb jár, vajon melyik a kifizetődőbb? Te melyiket választod? Csak rajtad áll!
Na elég az olvasgatásból, menjél és inkább töltsd le az ingyenes anyagokat! Tudod, a tanulás egy életen át tart.
Jó tanulást, sikeres megvalósítást kívánok!
//
//
//
//
//